fbpx

Ze sklepa do sklepa 2024

Velkobílovičtí vinaři si vás dovolují pozvat na další ročník největší ochutnávky vín. Degustovat můžete víno ve více 50 sklepích největší vinařské obce v ČR, ve Velkých Bílovicích. A kdy?

ZE SKLEPA DO SKLEPA - 6. 4. 2024

Předprodej vstupenek zde

Připomeňte si letošní ročník ve fotogalerii >>>

Otázky a odpovědi Ze sklepa do sklepa

Obracíte se na nás s dotazy týkající se akce Ze sklepa do sklepa a tak na pár dotazů se pokusíme odpovědět.

Jak funguje autobusová doprava Ze sklepa do sklepa?

K návštěvě akce Ze sklepa do sklepa můžete využít svoz a odvoz z ubytovacích kapacit  ZDARMA . Při zakoupení vstupenky je možné využít kyvadlovou autobusovou dopravu z celkem 9 zastávek v katastru Velkých Bílovic.

Odjezdy a příjezdy autobusů od ubytovacích kapacit jsou zveřejněny na našich stránkách ZDEUpozorňujeme, že odjezdy a příjezdy autobusů budou aktualizovány týden před konáním akce. 

POZOR! Autobusy/odjezdy ze všech ubytovacích zařízení a také večerní odjezdy jsou ZDARMA a nejsou součástí vstupenky.
Velkobílovičtí vinaři proto neručí za správné časy odjezdů a zda autobusy kapacitně zvládnou reagovat na aktuální počet účastníků a zájemců o odvoz.

Jak je to se vstupenkou a kde ji koupím?

Cena vstupenky je Kč 1.900,-- a prodává se jako celek, proto jí nelze nijak rozdělit. Vstupenka je pouze pro jednu osobu a zakoupit jí můžetena našem online prodejním kanálu ZDE. Hotovostní platbu nebudeme akceptovat, tímto děkujeme za pochopení.

Kde mám začít a jak aktivuji vstupenku?

V den konání akce přijdu do vinařství dle adresy na vstupence, tedy kde jsem si vstupenku zakoupil, v jiném vinařství mi nebudou materiály vydány. Například, mám lístek do vinařství 01. Vinařství Milan Bauman, přijdu po 10.hodině do vinařství, aktivuji vstupenku předložením QR kódu buď na mobilu nebo papírovou formou. Vinař naskenuje vstupenku a vydá potřebné materiály a můžu začít ochutnávat hned u toho vinaře, kde se právě nacházím. Pak se vydám do dalšího vinařství podle mapy a nebo podle aplikace Velkobílovičtí vinaři. Pokud jí ještě nemáte, odkaz na stažení najdete na našich stránkách.

Jak to bude se zakoupenou vstupenkou v případě zrušení akce?

Pokud akce neproběhne, peníze vrátíme zpět na účet bez jakýchkoliv storno poplatků.

Pokud máte dotazy, pište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Velkobílovičtí vinaři

Několik rad jak si počínat – Ze sklepa do sklepa

1. Oslovím své známé.
Co mají alespoň trochu zájem o víno a je lepší absolvovat akci minimálně ve dvou než sám, skupinka více než 5 lidí je taky trochu omezující – navíc 5 lidí je optimální množství do auta (nebo je lepší mikrobus?) když žádné „vínomilce“ neznám, zajdu za majitelem mé nejbližší vinotéky, ten určitě o akci ví a připravuje jako už každoročně tématický poznávací zájezd (rád si „šplhne“ u svých zákazníků) a protože to je nejlepší taková akce v Česku, nemusí nic složitého pro dobré zákazníky vymýšlet sám.

2. Rezervuji si ubytování pokud možno v místě akce,(viz Ubytování ZSDS).
Apokud ne, protože v místě je už obvykle plno, tak klidně do 15 km, kam nás po akci zdržíme-li se zaveze za přijatelnou cenu TAXI nebo gratis večerní BUS kapacity jsou bohužel omezené (tisíce lidí se u nás nedají ubytovat!!!!), ale v blízkém okolí jsou také příjemné penziony, ze zařízení uveřejněných na našich stránkách Vás ráno navíc na akci dopravíme mnoha autobusy zdarma, nebojte se toho (viz Odjezdy a příjezdy autobusů) přesné časy odjezdů budou potvrzeny asi 14 dnů před akcí.

3. Na akci se dobře vyspím.
A večer předtím neponocujia v pátek večer jsem zásadně doma, nikam nejdu, chci si ten den naplno užít, absolvovat takovou akci je velmi únavné, nehledě na množství prodegustovaného vína, výjimkou jsou snad jen profesionálové, kteří se potřebují tzv. „nastartovat“, nezapomenu třeba nabít baterii do foťáku,(pokud si před akcí pořádně neodpočinete, únava Vám zajistí poloviční zážitek), připravím si oblečení podle předpokládaného počasí (teplota ve sklepích se v tuto dobu pohybuje od 5 do 15 stupňů).

4. Na akci přijíždím minimálně jednu hodinu před oficiálním začátkem akce.
A klidně i dříve, nikdy nevíte, co se Vám cestou může přihodit (konečně přijíždíte ze všech koutů naší republiky), je dobré se dopředu také ubytovat, trochu rozhlédnout po okolí, zjistit co a jak, ale většina už ví „wocogo“ obejít 53 otevřených sklepů se určitě za den stihnout nedá, ale chci plně využít maximálního času trvání akce.

5. Navíc mám pořád ještě dost času a zajdu si na vydatný oběd.
a určitě místní specialitu, hladového mne víno „zklátí“po několika hodinách a je po akci, „což takhle dát si řízek s křenovou omáčkou“? – „slípáckou“ národní specialitu, samozřejmě i během akce využiji z velmi různorodé nabídky doplňkového občerstvení.

6. Konečně to začíná!
A přicházím k vinaři kde si mám vyzvednout lístek z předprodeje (otevřeno od 10.hodin). Předložím QR kód a hned od vinaře dostanu skleničku, tašku na krk a mapku, propisku nebo místo mapy využiju naši aplikaci Velkobílovičtí vinaři  začnu u toho vinaře kde chci a určím postup a trasu, kterou budu nebo budeme absolvovat.

7. Jsem v prvním vinařství.
A je dobré trochu se porozhlédnout, co se kde dělá, jaké to tu mají, určitě bude připraven seznam vín na ochutnávku, z nabídky si vyberu sám nebo si nechám poradit, dělám si poznámky co mi chutná, kdybych chtěl náhodou něco koupit, můžu taky „hodit řeč“ s lidmi z vinařství.

8. Pokračuji od jednoho ke druhému.
A pokud je někde plno nevadí, k některému vinaři se vejde do sklepa 15 lidí, jinde i 100, pokračuji a buď se ještě vrátím nebo se tu stavím za rok nebo jak v létě pojedu Za vinařem do velkých Bílovic... jsem-li dál od dalšího vinařství, počkám si na autobus – jede zhruba každou půlhodinu při blízkosti dalšího sklepu bych šel určitě pěšky, rád se podívám po okolí, navíc tisíce lidí by neodvezlo ani 50 autobusů...

9. Jsme asi v polovině.
A hodí se využít nabídky nějakého rychlého občerstvení po cestě – grilované nebo pečené dobroty a tak - možná i něco sladkého, protože ještě náročná je cesta před námi, a když nevím kde co dělají, tak se zeptám nebo jdu za nosem, využiji určitě také přiložené kupony zdarma na Mattonku a kávu Piazza dORo...

10. Ochutnal jsem několik desítek vzorků.
A už vím, jaké víno si koupím domů, v ceně vstupenky je 6 kuponů po 150 kč na nákup vína (záleží jen na mě jaké víno si vyberu a kolik vína za ně pořídím), a když tak si je doplatím, pozor - při ceně vína do hodnoty kuponu se nevrací! víno si navíc nemusí brát s sebou hned , každý vinař má určitě v neděli od 9 do 12 hodin otevřeno na prodej vína.

11. Blíží se 19. hodina.
Adosti pravděpodobně jsem už celkem „ovíněn“, ale určitě je všude plno lidí a dokud budou hosté mít zájem o víno, tak vinař ze sklepa „nevyžene“ (pokud už nebudou „těžce pod parou“), přesto nemeškejte a pospíchejte „do dědiny“.

12. Vzhůru na náměstí.
A na 20.10 h je připraveno losování výherní hry na schodech u kulturního domu, proto nezapomenu ještě vhodit svůj hrací list do výherního sudu, taky už na náměstí v party stanu hraje cimbálová muzika a bude i nějaké to popíjení vín a když vzorky dojdou a bude se Vám zdát toho vína za celý den ještě málo, určitě se najde v batohu nějaká ta lahvinka na cestu či dobrou noc.

13. Překvapení snad bude i letos.
A jaké, to neprozradím, sám jsem zvědavý, a určitě každý se bude mít na co těšit a zažije to 2. 4. 2022 – možná už poněkolikáté - na vlastní kůži......... a vy co jste tu byli loni či už předloni nebo jste absolvovali s námi všechny ročníky, víte určitě sami „jak na to“ – klidně nám napište Jak na to jdete vy!?, možná vás trochu navnadí i upoutávka klipu z minulých akcí a i když počasí bývá některé roky nepředvídatelné, ale určitě bude příjemně jarně... a myslím, že to bude stát za to a bude to zase „super“!

„Přijeďte to také zažít“ a nechte se unést pod křídly Slípky.

Těšíme se na Vás!

Ing. František Zapletal
Velkobílovičtí vinaři, předseda spolku

Informace pro stánkaře

Formulář pro Stánkový prodej ZDE


Provozní řád podmínek stánkového prodeje akce Ze sklepa do sklepa 2024

Provozovatel je povinen:

1. Zajistit si místo - plochu na základě domluvy s majitelem pozemku v lokalitě, kde chce nabízet své produkty:

  • v případě umístění ve sklepních uličkách
  • s vlastníkem nemovitostí – sklepu (i zde se vztahuje poplatek dle m2)

2. Do 28. 03. 2024 vyplnit a odeslat Formulář pro stánkový prodej

  • dohodnutého místa a kontaktní osoby, na jehož pozemku se stánek bude nacházet
  • nabízeného zboží ve stánku
  • s fakturačními údaji

3. Uhradit na základě vydané faktury poplatek za umístění prodejního stánku na akci "Ze sklepa do sklepa 2024" nejpozději do 28. 3. 2024 na uvedený bankovní účet. (Dnem úhrady se rozumí den připsání finančních prostředků na účet spolku Velkobílovičtí vinaři.) Po tomto datu nebude možnost přijímat žádosti o stánkový prodej.

4. Zařazení provozovatele stánku do seznamu Gastro 2024 s přiděleným číslem bude provedeno po zaplacení faktury na účet pořadatele dle velikosti prodejního místa.

5. Respektovat při provozování stánku průjezd kyvadlové dopravy. Umísťovat stánky popř. ostatní příslušenství na pozemní komunikace není dovoleno.

6. Řádně označit svůj stánek (kontaktní adresa, sídlo firmy), mít u sebe a splňovat všechny náležitosti k prodeji v souladu s vyhláškou a živnostenským zákonem.

7. Udržovat čistotu a pořádek kolem svého místa. Na dodržování pořádku dohlíží kontaktní osoba.

8. Provozovatel je povinen zajistit si odpadkové koše a jejich následný úklid. V případě zjištění nedůsledného úklidu bude stánek pokutován částkou 2.000 Kč.

Ostatní podmínky:

1. Povolen je pouze prodej občerstvení a gastro produktů, prodej jiné zboží není povolen!

2. Doba nástupu stavby stánku je sobota 8.00 – 10.00 h, ukončení prodeje do 20:00 h (pokud není pořadatelem dovoleno prodloužení)

3. Výše nájemného se stanovuje:

  • A stánek do 6 m2 1.000 Kč bez DPH /den
  • B stánek od 6 do 12 m2 2.000 Kč bez DPH / den
  • C stánek nad 12 m2 3.000 Kč bez DPH / den

4. Kontrolní osoby provedou v den akce kontrolu všech stánků a předá jejich provozovatelům Ověření Gastro 2024 s pořadovým číslem.

Tento provozní řád je závazný pro všechny prodejce. Jeho porušení nebo nedodržení podmínek prodeje může mít za následek ukončení prodeje a provozovatel stánku může být vykázán na základě obecně závazné vyhlášky městskou policií. Pořadatel si vyhrazuje právo nevyhovět žádosti provozovatele.

Kontaktní osoba: Lukáš Přikryl: 603 928 919

Pořadatel: Velkobilovičtí vinaři, spolek, Hlavní č.ev.97, 69102 Velké Bílovice, IČ: 22682473, DIČ: CZ22682473

Odjezdy a příjezdy autobusů

Kyvadlová doprava

Kyvadlová doprava Ze sklepa do sklepa 6. 4. 2024


Upozorňujeme, že kyvadlová doprava bude aktualizována týden před konáním akce.

 

Za vinařem do Velkých Bílovic 2022

Velkobílovičtí vinaři, spolek
Hlavní č. ev. 97, 691 02 Velké Bílovice
IČ: 22682473
DIČ: CZ22682473
www.velkebilovice.com
www.velkobilovictivinari.cz

Komunikace s médii
info@velkobilovictivinari.cz

Aplikace Velkobílovičtí vinaři
Webové verze aplikace

Sledujte nás na Facebooku

Stahujte BEZPLATNĚ aplikaci Velkobílovičtí vinaři.

QR googleQR apple

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

comgate