• Svatomartinská slavnost na Púrynkách 2021

  Přestože je teprve čas vinobraní, rádi bychom vás už nyní pozvali na krásnou oslavu mladého Svatomartinského vína, tedy právě prvního vína ročníku 2021, které aktuálně sbíráme. A bude co oslavovat! Těšíme se na vás 13. listopadu od 13. hodin.

   

  na púrynkách

 • "Za vinařem" začínáme od 21. dubna 2022!

  Tradiční vinařská akce ZA VINAŘEM DO VELKÝCH BÍLOVIC 2022, která proběhne od 21. dubna do 24. srpna 2022.

  Po tuto dobu se postupně otevřou své dveře 54 vinařství. Každý týden 4 až 5 vinařství, od čtvrtka do středy, ve vedlejší sezóně od 15:00 – 19:00 h a v hlavní sezoně po dobu 10 týdnů od 14:00 do 19:00 hodin. Budete mít možnost degustovat min. 8 druhů vín za 200 Kč na osobu. 

   

  Další informace i termíny jednotlivých vinařstvích ZDE!

  zaVinarem2019

   

   

 • SLÍPKA TOUR VELKÉ BÍLOVICE 2022

  Velkobílovičtí vinaři si vás dovolují pozvat na druhý ročník putovní akce SLÍPKA TOUR VELKÉ BÍLOVICE 2022!

  Informace o akci

  • Kdy: 27. 8. 2022 (následující den budete mít možnost zakoupení vín v jednotlivých vinařstvích od 9-12. hodin).
  • V kolik: od 12:00 hod do 20:00 hod.

  Další informace o této akci včas zveřejníme.

   

  Jak na to?

  V jakých skupinách mohu absolvovat putování a jsou nějaké vyjímky?
  Je lepší absolvovat akci minimálně ve dvou než sám, skupinka 5 lidí je optimální množství do auta nebo když je Vás víc – mikrobus. Ti z vás, kteří nemohou pít se mohou zúčastnit, ale nedostanou možnost ochutnat víno u vinaře.

  Lístky jsou pouze v předprodeji?
  Ano, jen v předprodeji. Na našich webových stránkách jsme vložili ke každému vinaři 60 lístků. Pokud máte svého oblíbeného vinaře a ten již lístky k dispozici nemá, nezoufejte. Lístek zakupte u jiného vinaře. Se vstupenkou se dostanete do všech vinařství. Vstupenky jsou vázané na jméno a příjmení.

  Lze zakoupit lístek bez kupónků?
  Vstupenky nerozdělujeme a neumožňujeme skupinové slevy.


  Mohu zadat na 10 lístků jedno jméno?
  
Je potřeba na každou vstupenku napsat konkrétní jméno, jinak vás systém předprodeje dál nepustí.

  Ubytování?
  Ubytování si zarezervuji pokud možno v místě akce a pokud ne, tak klidně do 15 km, kam nás po akci zaveze za přijatelnou cenu TAXI nebo další, kapacity jsou bohužel omezené (tisíce lidí se u nás nedají ubytovat!!!!), ale v okolních vesnicích jsou také příjemné penziony nebo hotely (Velké Pavlovice, Čejkovice, Moravský Žižkov, Břeclav, Vrbice, Rakvice, Podivín a další okolní města).

  Kdy mám na akci přijet?
  Na akci přijíždím nejlépe 1 hodinu před oficiálním začátkem, nikdy nevíte, co se Vám cestou může přihodit (přijíždíte ze všech koutů naší republiky) a je dobré se dopředu také ubytovat. Když vyrážím na akci, zkontroluji, zda mám u sebe lístky.

  Kdy si mohu vyzvednou lístky?
  Aktivaci vstupenky provedete v den akce (přímo u zakoupeného vinaře v předprodeji) tedy v sobotu 28.8.2021 od 11:30 hodin. O den dříve se nebudou vydávat.

  Musím si vytisknout lístky?
  Není třeba, postačí Vám lístky uložené v mobilním telefonu nebo v jiném zařízení. Pokud preferujete lístky v papírové formě, oskenuje vinař i tuto formu vstupenky.

  V jaké formě chodí vstupenky?
  Je to PDF forma a pokud si objednáte dvě a více, tak Vám to přijde v jednom PDF souboru. Pokud chcete vstupenky rozdělit, použijte online PDF program a nebo doporučujeme v mobilním zařízení otevřít soubor a provést screenshot na displeji. Pak můžete je můžete rozeslat dle potřeby.

  Lístky a všechny potřebné věci k putování jsem dostal. Jak dál?
  Začínám například u vinaře číslo 4. Vinařství Kubík. Ochutnal jsem u něj několik vín a chci jít dál směr „sklepy“. Mrknu do aplikace Velkobílovičtí vinaři nebo použiju mapu kterou jsem dostal. Vyhodnotím, kterou zvolím cestu (nejblíže je vinařství číslo 3. Vinařství Hrabal, je to po cestě do sklepů) a pokud je někde plno, nevadí. K některému vinaři se vejde do sklepa 15 lidí, jinde i 50, pokračuji a buď se ještě vrátím nebo se tu stavím za rok.

  Kulturní program a občerstvení?
  K tanci a poslechu hraje dechová hudba na prostranství Chřástelka a hodí se využít nabídky nějakého rychlého občerstvení po cestě – grilované klobásy, cigára, steaky, kotlety.

  Jak mám nejlépe naložit s kupónky a vrátí mi vinař peníze?
  V ceně vstupenky je 6 kuponů po 150 kč na nákup vína (záleží jen na mě jaké víno si vyberu a kolik vína za ně pořídím). Kupónky slouží pouze na nákup vína v den akce anebo druhý den (neděle) od 9 – 12 hodin a lze je uplatnit pouze v těch vinařstvích, které mají otevřeno a jsou uvedené v katalogu. Pozor - při ceně vína do hodnoty kuponu se nevrací!

  Akce končí v 20.hodin?
  Ano. Někdo zavře v 20.hodin a někdo později. Dokud budou hosté mít zájem o víno, tak je vinař ze sklepa „nevyžene“(pokud už nebudou „těžce pod parou“).

   

  Na setkání s Vámi se těší

   

  Michal Tetur
  místopředseda spolku Velkobílovičtí vinaři

  Prodej vstupenek

  Pozor! Předprodej vstupenek zahájen. Bližší informace a možnost nákupu naleznete v následujícím odkazu:

  Předprodej vstupenek

  Ubytování

  Ubytování najdete na následujícím odkaze

  Nabídka ubytování

  Stánkový prodej

  Máte zájem o stánkový prodej na akci SLÍPKA TOUR VELKÉ BÍLOVICE 2021?

  Přečtěte si prosím níže zmíněný Provozní řád podmínek stánkového prodeje akce Slípka tour 2021

  Provozovatel je povinen:

  1. Zajistit si místo - plochu na základě domluvy s majitelem pozemku v lokalitě, kde chce nabízet své produkty:

  • v případě umístění ve sklepních uličkách
  • s vlastníkem nemovitostí - sklepu (i zde se vztahuje nájem dle m2)

  2. Do 20. 08. 2021 zaslat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. žádost o zapsání do Gastro 2021 a popis s uvedením:

  • dohodnutého místa a kontaktní osoby, na jehož pozemku se stánek bude nacházet
  • nabízeného zboží ve stánku
  • s fakturačními údaji + VELIKOST STÁNKU
  • email pošlete ve znění:

  Předmět: Objednávka Gastro 2021, stánkový prodej slípka tour 2021

  • FAKTURAČNÍ ÚDAJE VČ. IČO, ADRESA, KONTAKTNÍ OSOBA:
  • MÍSTO PRODEJE:
  • STÁNEK KATEGORIE (do 6m2), (do 12m2), (nad 12m2)
  • SORTIMENT:
  • TELEFON:
  • EMAIL:
  • Uhradit na základě vydané faktury poplatek nájemného za prodejní místo nejpozději do 24. 8. 2021 na uvedený bankovní účet.(Dnem úhrady se rozumí den připsání finančních prostředků na účet spolku Velkobílovičtí vinaři.) Po tomto datu nebude možnost přijímat žádosti o stánkový prodej.
  • Zařazení provozovatele stánku do seznamu Gastro 2021 s přiděleným číslem bude provedeno po zaplacení faktury na účet pořadatele dle velikosti prodejního místa.
  • Respektovat při provozování stánku průjezd dopravy. Umísťovat stánky popř. ostatní příslušenství na pozemní komunikace není dovoleno.
  • Řádně označit svůj stánek (kontaktní adresa, sídlo firmy), mít u sebe a splňovat všechny náležitosti k prodeji v souladu s vyhláškou a živnostenským zákonem.
  • Udržovat čistotu a pořádek kolem svého místa. Na dodržování pořádku dohlíží kontaktní osoba.
  • Provozovatel je povinen zajistit si odpadkové koše a jejich následný úklid. V případě zjištění nedůsledného úklidu bude stánek pokutován částkou 2.000 Kč.

  Ostatní podmínky:

  • 1. Povolen je pouze prodej občerstvení a gastro produktů, prodej jiné zboží není povolen!
  • 2. Doba nástupu stavby stánku je sobota 8.00 – 10.00 h, ukončení prodeje do 20:00 h (pokud není pořadatelem dovoleno prodloužení)
  • 3. Výše nájemného se stanovuje:
   • A stánek do 6 m2 1.000 Kč bez DPH /den
   • B stánek od 6 do15 m2 2.000 Kč bez DPH / den
   • C stánek nad 15 m2 3.000 Kč bez DPH / den
  • 4. Kontrolní osoby provedou v den akce kontrolu všech stánků a předá jejich provozovatelům Ověření Gastro 2021 s pořadovým číslem.

  Tento provozní řád je závazný pro všechny prodejce. Jeho porušení nebo nedodržení podmínek prodeje může mít za následek ukončení prodeje a provozovatel stánku může být vykázán na základě obecně závazné vyhlášky městskou policií. Pořadatel si vyhrazuje právo nevyhovět žádosti provozovatele.

  Kontaktní osoba: Lukáš Přikryl: 603 928 919

  Pořadatel: Velkobilovičtí vinaři, spolek, Hlavní č.ev.97, 69102 Velké Bílovice, IČ: 22682473, DIČ: CZ22682473

 • Podpořte svého vinaře nákupem Svatomartinského a mladého vína

  Známku Svatomartinské 2020 letos obdrželo 312 vín od 74 vinařů - celkem 1,75 mil. lahví. Najdete mezi nimi samozřejmě i řadu Velkobílovických vinařů.

  Podpořte svého oblíbeného velkobílovické vinaře nákupem Svatomartinského nebo i mladého vína a oslavte nejen svátek Sv. Martina se skvělým svěžím vínem:

  Nakup Svatomartinské a mladé víno u svého vinaře

  Věděli jste: Tradice Svatomartinského vína sahá až na dvůr císaře Josefa II. Již tehdy bylo zvykem připíjet si na den svatého Martina poprvé novým vínem. V tento den totiž vinařům, kteří hospodařili u větších sedláků, končila služba. Její pokračování se na další rok dojednávalo při skleničce prvního vína z podzimní sklizně a nad hutnými pokrmy z pečené husy a koláči.

  Svatomartinská vína můžete poprvé otevřít 11. 11. v 11:00 h!!

  svatomartinske2020

 • Vybrali jsme adepty na Velkou bílou a červenou Slípku 2018

  Členové Velké Slípky zasedli k finálnímu stolu a vybrali Velkou červenou a Velkou bílou Slípku ročníku 2018, která půjde do prodeje v roce 2021.

  Co můžeme již teď odtajnit je, že postoupilo 9 červených 8 bílých jedinečných vín pod známkou Slípka. 

  Pokud si chcete ukrátit čas do nového ročníku Slípky, aktuálně je v prodeji ročník 2017 nebo případně starší - stačí se ptát u svého vinaře. Jejich seznam najdete na >>>

  KDE KOUPIT SLÍPKU

  ZatrideniSlipky2018 02
  ZatrideniSlipky2018 03
  ZatrideniSlipky2018 01
  ZatrideniSlipky2018 04
  ZatrideniSlipky2018 05
  Pozvani Sklep

   

 • Velkobílovičtí vinaři mají svou vlastní aplikaci

  Mějte své Velkobílovické vinaře stále "v kapse". Objevte naši novou vlastní aplikaci Velkobílovičtí vinaři! 

  Najdete v ní pohodlný seznam a popisky všech Velkobílovických vinařů včetně přehledné mapy s provázaností na jednotlivé vinaře, jejich popis, termíny, kdy je můžete navštívit "Za vinařem do Velkých Bílovic 2020" nebo zda mají jednoduše otevřeno v daný den i danou chvíli.  Vinařství si můžete také kategorizovat podle toho, zda poskytují ubytování nebo např. zda si můžete zarezervovat řízenou degustaci. 

  Stahujte BEZPLATNĚ na Google Play nebo App Store pod názvem aplikace Velkobílovičtí vinaři.

  Webovou verzi aplikace najdete na: https://aplikace.velkobilovictivinari.cz/

  zaVinarem2019¨¨

  IMG 20200622 162007    IMG 20200622 161911

  IMG 20200622 162035 IMG 20200622 162101

   

   

 • Ze sklepa do sklepa 2020 bohužel pro letošní rok zrušeno

  Vážení přátelé, milovníci vína, podporovatelé Velkobílovických vinařů.

  Vzhledem ke všem skutečnostem kolem nás, vyjádření orgánů státní správy ohledně termínů možností shromažďování osob a konání kulturních a společenských akcí, rozhodli jsme se s konečnou platností letošní ročník akce Ze sklepa do sklepa 2020 neuskutečnit.

  Samozřejmě nás toto rozhodnutí velmi mrzí a je nám to líto, ale nenašli jsme jiné a lepší řešení. Nadále pro nás zůstává naše akce se všemi náležitostmi a atributy srdcovou záležitostí. Právě proto jsme nechtěli uskutečnit tuto akci v nějakém omezeném formátu pouze proto, aby byla... Chceme vám vždy dopřát v plné míře vše na co jste jste zvyklí pro vaši spokojenost a maximální zážitek.

  My, členové spolku Velkobílovičtí vinaři přesto věříme, že nám zachováte svoji přízeň a uvidíme se opět na akci Ze sklepa do sklepa 10. 4. 2021.

  Všechny platby, které jste uskutečnili ve spojitostí s letošním ročníkem akce, budou vráceny na účty, ze kterých byly odeslány.❗️❗️

  Každopádně všichni členové spolku vás rádi velmi srdečně přivítají a budou se vám plně věnovat, pokud k nim do vinařství kdykoliv zavítáte během zbytku letošního roku a jste srdečně zváni a očekáváni.

  Děkujeme za pochopení.

  Ing. František Zapletal, předseda spolku

  velkebilovicedotcom 18

   

 • Posouváme termín ZSDS 2020 na 23. 5.!

  Vážení přátelé, milovníci vína,

  Vláda České republiky svým usnesením dne 15.3.2020 vyhlásila v České republice krizové opatření se zákazem volného pohybu osob.

  My, členové spolku Velkobílovičtí vinaři věříme, že toto opatření  pouze dočasné, rozhodli jsme se přesto změnit a posunout termín letošního ročníku akce Ze sklepa do sklepa 2020, a to na sobotu 23. 5. 2020.

  Chápeme okolnosti, které se kolem nás dějí a doufáme, že v novém termínu akce bude snad v České republice opět fungovat normální životní rytmus, i když s možnými drobnými omezeními.

  Průběžně tedy pokračujeme v přípravách akce Ze sklepa do sklepa na nový termín i s vědomím , že akce může být dalším nařízením státních orgánů a na základě vnějších okolností i v tomto termínu zrušena.

  Pokud by ani tento termín nebylo možno akci realizovat, bude akce Ze sklepa do sklepa s konečnou platností pro letošní rok zrušena.

  Samozřejmě všechny platby a rezervace by byly v případě zrušení akce po tomto datu vráceny na účty, ze kterých byly odeslány. ❗️❗️

  Děkujeme za pochopení.

  Ing. František Zapletal, předseda spolku

  Doplňující informace:

  Pokud už nyní víte, že se nebude moci nového termínu zúčastnit a rádi byste zakoupené vstupenky zrušili. Prosím pište na email společnosti, která pro nás zajišťuje prodej vstupenek, tj. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Napište prosím pro jakou akci vstupenky chcete zrušit a jméno, na které jste objednávali. Děkujeme.

  velkebilovicedotcom 18

   

 • Dne 31. 3. vydáme konečné rozhodnutí o případném zrušení ZSDS 2020

  Vážení přátelé, milovníci vína, podporovatelé Velkobílovických vinařů.


  Ministerstvo zdravotnictví dnes 10. 3. 2020 zakázalo všechny společenské akce nad 100 osob s okamžitou platností.

  My, členové spolku Velkobílovičtí vinaři přesto věříme, že toto opatření je pouze dočasné. Průběžně pokračujeme v přípravách akce Ze sklepa do sklepa i s vědomím toho, že akce může být nařízením státních orgánů a na základě vnějších okolností zrušena.

  Předpokládáme však, že toto opatření může a bude trvat nejdéle 3 týdny. Dne 30. 3. 2020 proběhne schůze členů spolku a 31. 3. 2020 vydáme konečné prohlášení, zda se letošní ročník akce Ze sklepa do sklepa 2020 proběhne nebo akce bude s konečnou platností zrušena.

  S okamžitou platností také pozastavujeme předprodej vstupenek na akci. V případě konečného vyjádření o zrušení akce budou všechny platby po tomto datu vráceny na účty, ze kterých byly odeslány. ❗️❗️

  Děkujeme za pochopení.

  Ing. František Zapletal, předseda spolku

  slipka logo 2018

   

 • Enogastronomické večery se Slípkou hlásí vyprodáno

  Děkujeme moc za obrovský zájem o "Enogastronomické večery s Velkou Slípkou"

  NA OBA TERMÍNY HLÁSÍME VYPRODÁNO! ☑️

  enogastro vyprodano

   

archiv starších aktualit

Velkobílovičtí vinaři, spolek
Hlavní č. ev. 97, 691 02 Velké Bílovice
IČ: 22682473
DIČ: CZ22682473
www.velkebilovice.com
www.velkobilovictivinari.cz

Komunikace s médii
info@velkobilovictivinari.cz

Aplikace Velkobílovičtí vinaři
Webové verze aplikace

Stahujte BEZPLATNĚ aplikaci Velkobílovičtí vinaři.

QR googleQR apple