První dubnovou sobotu putovalo Velkými Bílovicemi rekordních 6 274 návštěvníků

Celkem 52 sklepů Spolku Velkobílovických vinařů otevřelo svá vinařství k jedinečné ochutnávce vín v rámci 14. ročníku Ze sklepa do sklepa 2019.

„Na letošní akci Ze sklepa do sklepa dorazilo 6274 návštěvníků. O třiadvacet lidí víc, než byl dosavadní rekord,“ informuje za organizátory předseda spolku František Zapletal. Už kolem 9 hodiny ranní se začaly scházet první stovky návštěvníků, aby si vyzvedly nebo zakoupily své vstupenky. V kulturním domě ve Velkých Bílovicích obdržely originální kapsičku s logem Ze sklepa do sklepa, letos v nepřehlédnutelné růžové barvě, skleničku s logem Slípky, katalog vinařů, mapu vinařství a kupóny nejen na víno, ale i kávu, vodu, polévku nebo třeba bagetu.

Vína nejen nového ročníku 2018 mohli návštěvníci degustovat na celkem třech trasách s označením Bílá, Stříbrná a Zlatá. Mezi těmito trasami na ploše největší vinařské obce ČR rozváželo milovníky vína několik autobusů. Každé vinařství si pro degustátory připravilo drobné pohoštění v podobě tradičních pomazánek, sádla, škvarků a gastronomické lahůdky nabízela i řada stánků s občerstvením po celých Velkých Bílovicích.

„Poděkování spolku vinařů patří nejen návštěvníkům ale také sponzorům a městu Velké Bílovice. Opět na viděnou se budeme těšit na 15. ročníku Ze sklepa do sklepa 4. 4. 2020“, pozval Zapletal.

Vylosovaní výherci (hrací list ZSDS 2019):

  • 1. cena (2 bedny vína) - Martina Provazovíková, Praha 9
  • 2. cena (1 bedna vína) - Štěpánka Ječmínková, Beroun
  • 3. cena (1 bedna vína) - Dušan Káňa, Šenov

15. ročník Ze sklepa dos sklepa - 4. dubna 2020. 

zsds2019

zdroj foto: breclavskydenik.cz

Velkobílovičtí vinaři, spolek
Krátká 88, 691 02 Velké Bílovice
info@velkebilovice.com
www.velkebilovice.com

Komunikace s médii
info@velkebilovice.com 

IČ: 22682473
DIČ: CZ22682473